Sultanhanı'ndan gol Yemeye Devam Ediyoruz

01.08.2019 - 8:35
Yorum Yap
Mehmet Emin ÖZTÜRK

Mehmet Emin ÖZTÜRK

Yıllardır hep “Eskil Sevdasından” bahsederim. Lafın gelişi değil ama bu sevda ya da öylesine söylenmiş bir cümle değil. Biz gençler olarak, istiyoruz ki –kimse kusura bakmasın- hiçbir şey bilmeyen, yönetme kabiliyetine sahip olmayan, insanları başımıza belediye başkanı olduğu için boşa geçirilen yılları bir köşeye koyalım ve önümüze bakalım.
Bizim gençliğimizde, Eskil bu zihniyetteki yöneticiler tarafından geriye doğru koşar adımlarla gerilemesi izliyoruz. İstiyoruz ki, bizden sonra gelecek nesil bu geriye koşuşun devamı ya da geriye finali görmeden; güzel bir ilçede yaşasın.
Mahalle kavgalarını andıran bir yönetimle, biz her zaman kaybettik maalesef. Bunu her zaman diyorum, “sen nereye atmıştın, sen ne demiştin, sen kimdendin” derken; Eskil'in en iyi ihtimalle olduğu yerde saymasına zemin hazırlamışız yıllardır.
İlçemizin menfaatleri söz konusu olunca birlik ve beraberlik göstermeyi bilememişiz. Şu an bile Necati Başkan tarafında olup; isterse hizmet gelmesin, ama Necati Başkan olsun diyen ve Zavlak veya Şerafettin Başkan'ın tarafında bulunup, “aman hizmet gelmesin, Necati Başkanın hanesine yazılır” diyenlerin olduğu bir ilçede bir yerlere varmak mümkün mü sizce?
Hayır kardeşim, maalesef mümkün değil. Biz köşemizde bağdaş kurup, bizlere gösterilen kukla tiyatrosunu izleyip, saçma sapan spor programları gibi, köşemizden çayımızı yudumlayıp, mahalle dedikoduları vari yorumlarımızı yaparken; çevremizde yarışta olduğumuz bölgeler Üsküdar'ı geçtim; Üsküdar gibi 10 yeri geçti.
Bakın kardeşlerim, şu an için altımız boşalıyor ve bundan çok değil 6 – 7 sene sonra bu şekilde su kullanımı devam ederse Eskil'de bırakın mısırı ot bitmez. Biz bu durumdayken, Doğal Gaz Depolama Tesisinden sonra boşa çıkacak suyun, Sultanhanı'nın tarımsal sulanmasında kullanılması için söz veriliyor.
Necati Başkan ve çevresi, seçim döneminde halkın içerisinde, “AK Parti'ye vermezseniz Eskil biter, Sultanhanı şaha kalkar” diye milleti korkutmuştu fakat seçim geçtikten sonra daha önceleri olduğu gibi Eskil'in AK Parti'ye verdiği oy, hiç kimsenin umurunda bile olmadı. Daha önce koordinatör vekilin Eski İlçe Başkanı Mustafa Zavlak'a dediği gibi: “%80 verseniz ne?, %50 verseniz ne, hiç vermeseniz ne” durumuna düşüyoruz her seferinde.
Kusura bakmayın ama Eskil AK Parti İlçe Teşkilatı belki de AK Parti kuruldu kurulalı en vasat dönemini yaşıyor. Bunları kimseye sinirimizden ya da nefretimizden yazmıyoruz. Eskil sevdamızdan ve Eskil'in iyi olması için yazıyoruz. AK Parti teşkilatı çalışsa, bir şey yapsa ya da Necati Başkan seçimden önce dediği gibi bölgemize gelen hizmetleri Sultanhanı'na kaptırmak yerine kendisi alsa, burada çıkar “helal olsun” derim. Ama olmuyor, kusura bakmayın; böyle devam ederse Eskil'in altın anahtarını yerinden çıkarın, kapıyı kilitleyin, sonra da paspasın altına bırakıverin!

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN

Yaşar çeçen 2 Ağustos 2019

Çok güzel bir değinme yapmışsınız sultanhanı belediye başkanı hicbir gelen hizmeti bizim eskilimize düşürmez biz başkandan hizmet istiyoruz bu su korumalarla filan hizmet olmaz önceliğimiz ecemiş suyunu eskilimize akıtması 5 sene sonra eskil diye bir yer olmayacak susuz bir hayat olmaz bir an önce o suyun eskilimize akmasi ikincisi kesimhane sözü verildi biran önce bu kesimhanenin hizmete geçmesini istiyoruz biz yol yordam istemiyoruz önceliğimiz yeraltı sularımız bitiyor buna bir çözüm istiyoruz iyi parti milliy vekili ayhan erel her konuşmasında eskil ve aksaraya birşeyler istiyor daha akp millet vekilinin birinin çıkıp da eskil adına birşey istediğini gördünüz mü saygilarimla

CEVAPLA

0 0

Eskilim 2 Ağustos 2019

Yazıyı okurken ağladım keşke eskilimiz büyüse bunu kim yaparsa yapsın Allah razı olsun demesini biliriz ama gidişat hiç iyi değil Necati başkan bu saatten sonra bari cevresini temizler ve eskilimiz için çalışır insaAllah ...

CEVAPLA

0 0

Akp ilçe teşkilatı değişmezse sultanhanı il bile olur 1 Ağustos 2019

Ak parti ilçe teşkilatı derhal seçime gitmelidir, zaten şimdiki başkan seçimle oturmadı o koltuğa seçim olana kadar geçici oturacaktı. Bi oturdu kalkmak bilmiyor koltuk tatlı geldi herhalde. Akrabalarını devlet kurumlarına yerleştirmek için iyi işe yarıyor koltuk

CEVAPLA

0 0

Eskil kasaba olacak sultanhanına bağlanacak 1 Ağustos 2019

Necati’nin umrunda mı eskile hizmet getirmek o kesesinin derdinde. Seçim öncesinde millete bi sürü işe alacağım sözü verdi onları almakla meşgul. Bu gidişle eskil sultanhanının kasabası olur. Beğenmediğimiz fahri solak ne biçim çalışıyor. Bizim başkan yatsın

CEVAPLA

0 0