Kitap Derneği Kurulumu İçin Çalışmaları Başlatıyorum

09.05.2019 - 9:57
Yorum Yap
Mehmet Emin ÖZTÜRK

Mehmet Emin ÖZTÜRK

Bir eğitim öğretim sezonunun sonuna doğru gelirken, öğrenci kardeşlerimizin yaz aylarında tatillerini en verimli şekilde geçirmesi, eğitim seviyemizin kat ve kat artmasında en büyük etkenlerden birisi olacaktır. 
Yıllardır beni bir yerlere getiren şeyin her zaman kitap olduğunu söylemişimdir. Lise yıllarımda, öyle ahım şahım çalışan bir öğrenci değildim, hatta neredeyse hiç çalışmazdım fakat YGS sınavından sınıf birincisi ilçe ikincisi olunca öğretmenlerimin tamamı şaşkınlığını gizlemeden açık bir şekilde söylemişti, “nasıl oldu bu” diye.
Ben size söyleyeyim, bu kitapla oldu. Şimdi iş hayatının verdiği stres ve zamansal kısıtlamalardan dolayı kitaba çok fazla zaman ayıramıyorum fakat, bir dönemler boş bulduğum her zamanı kitapla haşır neşir olarak geçirirdim. 
Bu bana ne kazandırdı derseniz, bu bana olaylara daha farklı pencerelerden bakabilme, olayları yorumlayabilme, hızla anlama, sade ve anlaşılır ifade etme yeteneği gibi özellikler kazandırdı. 
Tüm arkadaşlarım sınavda, bir paragraf sorusuna 2-3 dakika düşünme süresi ayırırken ben bazı paragraf sorularını okurken yarıda bırakıyor ve cevabını işaretliyor geçiyordum. Sınav öncesi paragraf denemelerimde 300 soruda 10 soru yanlış yapıyordum ancak. Sınavda da doğru bildiğim soruyu yanlış işaretleme yaptığım için 1 yanlış cevabım vardı.
Kısaca kitap her şeydir arkadaşlar, sayın veliler. Çocuklarımıza kitabı sevdirelim, kendimizde sevelim. Ben buradan inşallah, önümüzdeki eğitim öğretim dönemi için çok kapsamlı bir kitap vakfını kurmayı planladığını duyurmak istiyorum.
Bu müjdeyi –ki çoğu kişi için maalesef müjde olmayacak- vermek için birkaç gündür düşünüyorum. Acaba nasıl olur, yapabilir miyiz? Amaçlarımıza ulaşabilir miyiz? diyorum . fakat şu bir gerçek ki, eğer bir çalışma yapmazsak hiçbir şeye ulaşamayacağız.
Bu yüzden bu konu üzerine sorumluluğumu alıp, Ramazan ayı sonrası dernek ya da vakfın kuruluşunu başlatacağım. 
Ve inşallah çok güzel işler başaracağız.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN