Hayvan Barınağı Nedir? Neden Değerlidir?

05.12.2019 - 9:03
Yorum Yap
Süleyman ALTAN - 10'uncu Köy

Süleyman ALTAN - 10'uncu Köy

Hayvan barınağı; son seçimde hızlı girdiğim, süper emeklilikle sonlandırdığım adaylığımda benim birinci sırada yapmak istediğim 45 projem den biriydi.
Biliyorum birçoğunuzun ilgisini bile çekmez. Hatta hizmet olarak bile görmezsiniz. Hiç bir anlam ifade etmez.
Peki ne demek hayvan barınağı; sevgi demek, şefkat demek, vicdan demek, insan olmanın zorunluluğu, sorumluluğu demek, sıcak yuva demek, yemek demek, güvenlik demek, halk sağlığını, çevre sağlığını, hayvan sağlığını korumak demek, en az insanlar kadar her canlının yaşama hakkı var demek, rabbimin verdiği canı sadece o alır demek, Rabbimin emaneti hayvanlara sahip çıkmak korumak demek, hayvan sevmeyen insanı hiç sevemez demek, ibadet demek, sevap demek. 
Ne çok şey demek aslında. 
Peki insan olmak, yönetici, mevki, makam mal, mülk sahibi olmak size hayvanları öldürme hakkımı veriyor . Veriyorsa bu hakkı size kim veriyor. Vebalini günahını hiç düşünebiliyor musunuz. Aklınıza geliyor mu. 
Peki çevre sağlığına, insan ve hayvan sağlığına bu kadar faydalı, gerekli olan insani, vicdani, ahlaki zorunluluk ve sorumluluk olan bir barınak çok mu maliyetli yapılamaz bir iş mi. Çok mu para, arsa ,zaman ve eleman ister. 
Yok, çok basit kolay yapılabilir. Yapacak yer arazi pek çok, mevcut ekip ve gönüllüler fazlasıyla yeter ev ve iş yerinden çöpe atılan gıdalar da beslenmelerine fazlasıyla yeter. Peki bu kadar kolay ve yapılabilir insani ve Vicdanı bir hizmet yapmak için bir adım atmak gerekmez mi. 
Bilmem Sayın Başkan ve ekibi ne düşünür. Bizden fikir, öneri ve yazmak tercih takdir güç ve yetki sahiplerinin.
Bir kalın, güçlü kalın, sevgi ile kalın.
Hoşça kalın.
Onuncu köyden selamlar ve sevgilerimle.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN