Eskilbelediyespor'un Hakkını Savunun

07.11.2019 - 9:10
Yorum Yap
Mehmet Emin ÖZTÜRK

Mehmet Emin ÖZTÜRK

EskilBelediyespor, uzun süredir hasret kaldığımız bir noktada, ilerliyor. Bu gerçekten ilçemiz için, esnaflarımız için çok güzel ve özel bir durum. Fakat her sene olduğu gibi, gerek kasti gerekse yeteneksiz hakemler tarafından ilçemizin hakları yenilmeye devam ediyor maalesef.
Ben maçı tribünden izledim, EskilBelediyespor maça tutuk başladı. Daha önceden bir maçını izlememiştim ama hep iyi oynadığını duyuyordum. Her halde kötü bir güne denk geldi diye düşünürken ilk yarısının ortalarından sonra toparlanmaya ve daha etkin taraf olmaya başladık.
Birisi penaltıdan üst üste bulduğumuz iki golle birlikte maçın Eskil'in lehine biteceği neredeyse ilk yarıdan perçinlenmişti fakat ikinci yarın çok başka bir kimlikle çıktı ortaya. Adeta maçı germek, seyirciyi galeyana getirmek ve futbolcuları saha içerisinde kavga ettirmek için mücadele etmeye başladı.
Objektif olmak gerekirse ne bizim penaltı penaltıydı ne de rakip takımın penaltısı penaltıydı. Benim düşüncem, hakem bize çaldığı penaltının ardından durumu eşitlemek için karşı takıma da penaltı verdi ki, Cafer çok güzel bir şekilde penaltıyı kurtararak hakemin eşitleme çabalarını boşa çıkardı. 
Fakat hakem sonrasında da maçı kontrolünden kaybedip, Cafer'in penaltı kurtarışının cezasını verircesine kararlar verdi. Gol attık, 5 dakika önceki pozisyonu göstererek golü iptal etti. Madem orada bir şey vardı neden daha önce düdüğünü çalmadın, madem o faulü vermedin neden gol olduktan sonra golü iptal ettin diye sorarlar adama. 
Daha sonrasında da her galip takımın yaptığı gibi EskilBelediyespor maçı soğutmak için çaba gösterirken hakemde hem seyirciyi hem de rakibi canlandırmak için üst üste kırmızı kartlar gösterdi. Şimdi suç ne rakip takımdaydı ne de bizde; sahada tek suçlu yönetme kabiliyetinden uzak beceriksiz bir hakemin böyle önemli bir maça verilmesiydi. 
İlk yarı bizim ikinci yarı rakip takımın lehine olduk olmadık kararlar vererek her iki takımı ve seyirciyi kışkırttı. Maçı yönetemedi ve seyirciyi hızlandırdı. Maç sonunda da futbolda hiçbir zaman görmek istemediğimiz görüntüler ortaya çıktı.
Aksaray Hakem Kurulu bu şekilde hakemleri korumaya devam ederse, Allah göstermesin çok daha kötü sonuçlar elde edilebilir. 
Halil Başkana yapılan çirkin saldırı, tamamen hakemin maçı getirdiği noktanın göstergesidir. 
Buradan tüm yetkililerimize sesleniyorum. Zaten gördüğüm kadarıyla ellerinden geleni yapıyorlar ama Eskil'e yapılan bu haksızlığı ve hakemin maçı bu noktaya getirmesini göz ardı ettirmeden; Eskil'in hakkını savunmaya devam etmeliyiz. 
Bu ilçe sahipsiz ve bir kişinin ağzındaki düdüğe bağlı kalacak kadar aciz değil.
Halil Başkana buradan tekraren geçmiş olsun dileklerimi iletirken, takımımızı galibiyetinden dolayı kutluyorum.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN