Dost Düşman Zor Günde Belli Olur

17.10.2019 - 9:12
Yorum Yap
Süleyman ALTAN - 10'uncu Köy

Süleyman ALTAN - 10'uncu Köy

Hayır, gizlidir şer içinde.
Kurtuluş vardır zor içinde.
Ne zor günler geçiriyor benim güzel ülkem. Her yanımız düşman.
Her yanımız ihanet. Ne büyüksün TÜRKİYEM. Bu kadar çok düşmana rağmen ne güçlü bir milletiz. İçerde dışarda bitmiyor ihanet. Ve en acısı da dost bildiğimiz düşmanlar, ağladığımız hainler, bizden saydığımız gafiller değil mi?
Ama insan hayatı da tam böyle değil mi? İnsanlarda zor gününde, ihtiyaç halinde öğrenmez mi dostunu düşmanını, dost gördüğü düşmanı, kanı saydığı haini.
Tamda böyle olur hep dünyanın kuralıdır bu. O yüzden aslında bazen zorluklarda hayır vardır. Ülkem için de bu böyle insanların şahsi dünyasında da böyle. Tanırsın, görürsün, anlarsın, öğrenirsin dostu düşmanı. Ve daha güçlü, her şeyi öğrenmiş, tanımış olarak çıkarsın bu zor durumdan. İşte burada tam şu mesele çok önemlidir. Bir daha aynı hataya düşmeden yaşamak, tekrar sarılmamak, ağlamamak, düşünmemek önemli bu içerden ve dışardan düşmanları. Bunu başardığında insanlar ve ülkem dostu düşmanı öğrenip ona göre hareket etmeye başlarsa işte şerden hayrı, zordan güzelliği bulur insan. 
Ve bir daha düşmana sarılmaz, dostunu da unutmaz. Çok önemlidir dostun düşmanın belli olması. 
İşte bu sebepten zor günlerin en büyük, en önemli kazancı dostun düşmanın belli olması olacaktır.
Millet ve devlet olarak bunu net anlar tam öğrenir ve nerde durmamız, kime sahip çıkmamız, kendimizi kimden korumamız gerektiğini öğrenip ona göre devam etmeliyiz hayatımıza.
En yakınından çıkar bazen düşman. 
Hiç beklemediğin yerden gelir bazen dost.
İnsanın günlük hayatında da böyle değil midir bu.
Ve zor günde belli olur dost düşman.
Zor günlerin hayrıdır, kazancıdır, tecrübesidir tamda bu durum.
Bu zor günlerde; Mehmet'im bir bataklığın içinde iken siyasetten, gündelik telaşlardan, kaygılardan uzak durup bize yakışan millet olma ruhu ile hareket edip, bir bütün olmamız, dua etmemiz gerekiyor. Sandığımızdan, bildiğimizden daha büyük, daha zor ve önemli bir zamanda dönemdeyiz. Ülkenin bekası, birlik beraberliği, bölünmez bütünlüğü için çok büyük önem taşımakta BARIŞ PINARI harekatı. Büyük Türk milleti olarak gereken hassasiyeti, birliği, beraberliği, ciddiyeti, samimiyeti göstermek zorundayız. 
İnşallah buradan da zaferle çıkacak, dostu düşmanı öğrenmiş, düşmanı bertaraf etmiş şekilde çıkacağız.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN