Çeyrekçi Esnafın Hayali Gerçek Oluyor

03.10.2019 - 10:08
Yorum Yap
Mahmut ÖZGİRAY

Mahmut ÖZGİRAY

2017 yılının Eylül ayında, Eskil'in hayvan pazarının temellerinin atılması için mücadele vermeye başladığımızda dönemin siyasetçiler bizlere “Çeyrekçi Esnaf” diye küçümsemişti. Halbuki Eskil'in başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıkken bizleri bu kadar görmezden gelmek gerçekten usta bir ilçe ekonomisi hakimliği gerektirmektedir!
Her neyse, bizler yıllarca hayvan pazarı için mücadelemizi devam ettirdik ve 31 Mart seçimleri döneminde bu gündem oluşturma çabamız karşılık buldu ve tüm adaylar projelerinin baş köşesine “hayvan pazarı kurma” vaadini ekledi.
Neticede seçimi AK Parti'nin belediye başkan adayı Necati Belgemen kazandı ve şimdi hayvan pazarı konusunda ciddi adımlar atılmaya başladı. Alınan duyumlara göre, Eskil Kaymakamlık Lojmanınım bulunduğu alanın üst kısmına yapılacağı bilgisini aldık.
Bu Eskil'in hayvan ticaretinin gelişmesi adına çok olumlu bir projedir. Bu konuda biz hayvan tüccarlarının sesini duyan bizleri ciddiye alan Sayın Necati Belgemen'e ve ekibine teşekkür ediyoruz.
Umut ediyorum ki, hayvan pazarının kurulmasından sonra civar ilçe ve kasabalardan Eskil'e üreticiler hayvan satmak ve hayvan almak için gelecekler ve Eskil'de çok güzel bir hareketlilik oluşacak. Ekonomin temel kuralı olan “al – ver” sistemi hayata geçecek ve Eskil'deki bu durgunluk, yerini hareketliliğe bırakacak.
Saygılarımla tüm okurlarımı selamlıyorum.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN

Recep 3 Ekim 2019

Eskil Kaymakamlık Lojmanınım bulunduğu alanın üst kısmına yapılacağı bilgisini aldık. Yazmışın ama sanırım bu bilgi yanlış bir daha teyit edersen sevinirim

CEVAPLA

0 0