2020 Turizm Hazırlıkları Şimdiden Başlamalı

28.11.2019 - 10:58
Yorum Yap
Mehmet Emin ÖZTÜRK

Mehmet Emin ÖZTÜRK

Eskil'i turizme kazandırmak için verdiğimiz uğraşın meyvelerini yavaş yavaş yemeğe başladık.  Bu Eskil için güzel bir başlangıç olsa da bunu çok daha ileriye taşımadıkça, sıradanlaşıp gidecek. Bunu Eskil'in tamamının gelir kaynağı haline getirmek içinse çokd aha fazla çalışmalar yapmalıyız.
Örneği 2020 yılı Eskil için bir milat olması için, turizm olarak faaliyetlerimizin hazırlığına şimdiden başlamak lazım. İlk yapmamız gereken şey, ortamı ve turistlerin geleceği mekanları ayarlamak olmalı. Bu tabii ki dökülen 10 km kumla olacak işler değil. Bunun için çok daha fazla çalışmalıyız ve turistlerin Eskil'e gelmeleri için razı edecek ortamı sağlamalıyız. 
Eskil'e gelen turistlerden bu zamana kadar duyduğum en çok şey, buranın tesisi nerede cümlesi oldu. Maalesef bir tesisimiz olmadığı için gösterecek bir yer bulamadık. Şimdilerde belediye tesis için en uygun yere bir tane derme çatma bank ve kamelya koymuş. Bu tabii ki bizi küçük duruma düşürmekten başka bir şeye yaramaz. 
O bölge, belediye eliyle tesislendirilerek özel ya da tüzel bir işletmeci turistlerin kolaylıkla oturup kalkacağı, yemek yiyip, çay içebileceği bir yer haline getirilmeli. 
İkinci yapmamız gerekense doğanın otantik görünümünü bozmayacak bir yol yapılması olacak. Çünkü benim görüştüğüm rehber şirketleri, Eskil'e turistleri getirebileceklerini fakat bunu kesinlikle milyonluk araçları o yola sokarak yapamayacaklarını belirtti.
Bu konu da fazlasıyla haklılar, çünkü Eskil'e gelecek herhangi bir tur şirketinin otobüsü bir yerinden arıza verdiği zaman, tur şirketleri büyük zararlar edebilir ki, bu riske de hiç kimse girmez. o şirketleri Eskil'e çekmek zorunda olduğumuza göre, onların istediği şekilde yolları yapmak zorundayız.
En son yapacağımız şeyse, reklam olmalı. Eskil'in adını bir hayli duyurduk bu konuda ama daha fazla şey yapmalıyız. Bu konuda da çalışmalarımız devam etmeli. Bu konuda zaten biz elimizden geleni fazlasıyla yaptık ve yapmaya devam edeceğiz ama saydığım birinci ve ikinci maddelerde elimden maalesef hiçbir şey gelmez.
Eskil'i bir yerlere getireceksek ve Eskil'in adını dünyaya duyuracaksak herkes kendine düşeni fazlasıyla yapmalı ve yapmak zorunda da.
Her şey daha güzel Eskil için..

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN

Aksaraylı 29 Kasım 2019

Mehmet emin çok doğruda aksarayı bilen yok daha

CEVAPLA

0 0