Futbol Hariç Fena Değiliz

21.06.2018
Tahsin ÜNLÜ

Spor dallarında gerçekten çok güzel bir noktada bulunuyoruz. Eskil'de atletizmde Ayhan Sağlam, güreş dallarında Mustafa Dölek ve Fatih Cengiz, Abdurrahman Altan ve Ahmet Altan derken daha bir sürü bu dallarda kendini geliştiren ismimiz var. 
Güreşte ve atletizmdeki bu başarılar bizi her ne kadar gururlandırsa da Eskil'in genel Türk insanının davranışını sergileyip ilgisiz kalması da o derece üzüyor. Türkiye genelinin genel bir tavrıdır bu aslında. Diğer dallarda, o kadar ilgisizliğe ve seyircisizliğe rağmen müthiş başarılar gelir ama milyonlarca insanın izlediği ve takip ettiği futboldan hiçbir başarı gelmez. 
Buna kaderin cilvesi mi demek gerek yoksa, hayatın ilginç tarafları mı demek doğru bilemiyorum. Ama ben Dünya Şampiyonasına Eskil'den iki tane futbolcu katılsa ve bunlarda sadece yedekte otursaydı Eskil'deki durumu hayal bile edemezken şimdi kendi dallarında ikincilik ve üçüncülük alan bu hemşerilerimizin başarılarına olan ilgisizliği gördükçe üzülüyorum. Bu tür başarılar desteklenmeli, takip edilmeli, tekdir edilmeli.
Ben spor dallarının tamamında, dereceye girerek Türkiye'yi ve Eskil'i temsil eden tüm hemşerilerimizi yürekten kutluyorum. Futbolunda aynı şekilde başarılı bir branş olmasını temenni ediyorum. Yeni sezon yavaş yavaş yaklaşırken bu duygu ve düşüncelerle yazıma son veriyorum. Sağlıcakla kalın..

Yazarımız Ahmet Köksel’in Köşe yazısını sesli makale olarak dinlemek için tıklayınız.