AK Parti Eskil İlçe Başkanlığı

20.05.2022
Mehmet Emin ÖZTÜRK

Ali Mutlu, beni tanıyanlar bilir kendisinden hiç hazzetmedim. İlçe başkanlığı görevine geldiği günden beri, AK Parti davasına hiçbir şey kattığı söylenemez. Hani bir söz var ya, “misafir çocuğu gibiydin, geldin, dağıttın, gittin” diye; durum tam da bundan ibaret.
Bir kişi bir göreve gelip gittiğinde, hatırımda kalan şeyleri düşünürüm bir gazeteci olarak. Faydalı mıydı, yoksa faydasız mıydı değerlendirmek için.
Ben Ali Mutlu deyince, ilk önce Katarlılarla çektirdiği fotoğraf geliyor aklıma, yatırımlar yapılıyordu, Eskil gelişiyordu falan işte. Sonra yüzük meselesi var ki, çok kurcalamamak lazım. Üçüncü sırada İl genel meclis üyeleri var. Anket yapalım Eskil'de, AK Parti'nin İl Genel Meclis Üyelerinin ismi ne diye, ikinci sıra il genelin adını bilen sayısı %10'u geçsin ben gazeteyi kapatırım. Eskil Devlet Hastanesi zaten, hiç gündemden düşmedi, skandallar, kimin başhekim kimin temizlikçi olmadığı meseleleri artık sokakta vatandaşın ağzına sakız oldu.
Kısaca bu saydıklarımla geldi, geçti Ali Mutlu dönemi, en sonda da kendisini 15 Bin TL garanti maaş, üstene birde her toplantıda alacağı binlerce TL'li huzur haklı toplantıların başına kendini müdür yaptı. Eğer aksi olmuş, Ali Mutlu ilçe başkanlığı görevinde Eskil'in faydasına bir tane iş yapmış olsaydı Necati Belgemen'in paylaştığı çürük armut fotoğrafı Ali Mutlu'ya “vefa” paylaşımından 100 beğeni daha fazla almazdı.
Neyse şimdi gelelim bundan sonrasına;
Şu an AK Parti tüzüğü gereği teşkilat başkanı olan İsmail Hakan Dağlı vekaleten ilçe başkanı oldu. Fakat bir kesim AK Partililer bu duruma sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Tepki gösterenlerin başında Cuma Tosun, Fazlı Gözen, Olcay Keskin gibi isimler bulunuyor. 
Tepki gösterenlerin iddiası, AK Parti'ye Necati Belgemen'in yakınında bulunan bir isimin atandığı ve kendisinin AK Partili olmadığı yönünde. İsmail Hakan Dağlı'da bu paylaşılan tepki yorumlarına cevaben isim vermeden bir paylaşım yaparak tepkisini ortaya koydu.
Bundan sonra ne olacak, kim ilçe başkanı olacak bilinmez. Salı günü AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy Eskil İlçe Başkanlığına gelerek aday olmak isteyen kişilerden başvuru dilekçelerini aldı. Şu an halk arasında konuşulan şey, ilçe başkanlığına Cuma Tosun'un, İbrahim Kırlı'nın, Olcay Keskin'in aday olacağı üzerine. Ve Tabii ki, şu an vekaleten ilçe başkanlığını yürüten İsmail Hakan Dağlı'da en güçlü adaylardan birisi.
Kim gelir, kim o koltuğa oturur bilinmez. Temennim Ali Mutlu'nun ilçe başkanlığı gibi olmasın yeter.

Yazarımız Ahmet Köksel’in Köşe yazısını sesli makale olarak dinlemek için tıklayınız.