Muhtarlar Toplulaştırma Yolları İçin Ankara’ya Gitti

Eskil’in birçok Mahallesi’nde toplulaştırma yolların yapılmaya devam ederken, Zafer, Hürriyet, Aydınlık ve Fevzi Çakmak Mahallesiyle Bayramdüğün Köyü Muhtarları, toplulaştırma yollarıyla ilgili problemlerini iletmek için Ankara’ya gitti.

01.01.1970

Toplulaştırma yolları son hızla devam ederken, yol yapımında yaşanan problemleri çözmek için, muhtarlar yollara düştü. Geçtiğimiz hafta Ankara’ya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne giden muhtarlar, burada toplulaştırma yoluyla ilgili sorunları dile getirdi.

Ankara’ya Giden Ekibin İçerisinde, Zafer Mahallesi Muhtarı Menderes Noyan, Aydınlık Mahallesi Muhtarı Nedimbey Koyuncu, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Yahya Mutlu, Fevziçakmak Mahallesi Muhtarı Celalettin Görür ve Bayramdüğün Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Keskin bulundu.

Yapılan toplulaştırma yollarına gereken özen gösterilmediğini iddia eden muhtarlar, Devlet Su işlerine dilekçe vererek “devletin vatandaşın vergileriyle yaptırdığı bu yılların, ihaleyi alan firmalarca gelişi güzel şekilde inşa edilmesinin yanlış olduğunu ve bu yolların denetlendikten sonra teslim alınması gerektiğini ifade ettiği bilgisine ulaşıldı.

Yorum Yazın

Haber Yorumları