Gençlerimiz, Geleceğimizdir

Gençler bir ülkenin en büyük ekonomik, askeri ve siyasi gücüdür. Bir ülkede yaşayan insanların çoğunluğu gençlerden, özellikle de eğitimli gençlerden oluşuyorsa, gençlerin projelerine destek verildiği, çalışmalarına ortam yaratıldığı, gençlere değer verildiği sürece o ülkenin başarı  potansiyelinin yüksek olacağı ve gençlerin başarılı olacağı su götürmez bir gerçektir.

Gençler bir ülkenin temel taşları gibidir. Bir ülke gençlerine en iyi eğitimi verdiği, çalışma ortamı hazırladığı, ahlaki değerleri kazandırdığı, gençlere değer verdiği takdirde ülkenin geleceği aydınlık olacaktır. Ülke eğitimli, milli, çalışkan ve ahlaki yönden güçlü bir gençlik kazandığı takdirde geleceğimiz sağlam temeller üzerine inşa edilmiş demektir. Bir ülke gençlerine değer verildiği sürece güçlenecektir, geleceğe emin adımlarla ilerlemesini bilecektir.

Bir ülkenin gençliği ne kadar sağlam ise, geleceği de o kadar sağlam olur. Gençlik bozulursa bozulan gençlik olmaz gelecek olur. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz, nesillerimizin sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gençlerimize değer verilmeli, milli ve ahlaki eğitim verilmesi geleceğin aydınlık olacağını bilmemiz gerekir.  Gençlerimize gereken yatırımlar yapılmalıdır. Gençlere yapılan yatırım geleceğe yapılan en iyi yatırımdır.

Gençler geleceğin idarecileri, siyasetçileri, öğretmenleri, imamları, esnafları vb olacaklardır. Milli ve ahlaki değerleri sağlam olan bir genç geleceğimiz için milli ve ahlaki yönden güçlü, ülkesi ve milleti için özveri ile çalışan, emin adımlarla ilerleyen bir öğretmen, imam, kaymakam, siyasetçi olacağı bilinmelidir. Her genç geleceğimiz için bir potansiyel güç olduğu bilmeli, geleceğimize gereken önem verilmeli, gerekli olan yatırımlar yapılması önem arz etmektedir.

Gençler bir toplumun geleceğinin göstergesidir. Bir ülke başarılı, çalışkan, milli ve ahlaki değerlerin bilincinde olan, ülkesi ve milleti için fedakarlık yapabilecek, akla ve mantığa uygun proje üretebilen gençliğe sahipse geleceği emin ellerde olduğunu bilmelidir.

 Gençler geleceğin aynasıdır. Gençlerin hal ve hareketlerine, sohbetlerine, büyük ve küçüklerine karşı davranışları, hayvanlara karşı davranışları, giyim tarzları, dünya görüşleri, dine yaklaşımları, milli değerlere karşı söylemleri, zevk ve alışkanlıkları geleceğe ışık tutacaktır.

 Biz anne, baba, öğretmen, imam, idareci olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirdiğimiz takdirde nice Fatih'ler, Yavuz'lar, Selim'ler, Abdülhamid'ler ortaya çıkacaktır.Tarihimize baktığımızda İstanbul'u fetheden komutan ne iyi komutandır. Hadis-i şerife nail olmak için durmadan çalışan Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul'u fethetmiştir.  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır. M. Kemal Atatürk'ün sözünde belirttiği üzere gençlerimiz atalarımızı tanıdıkça, atalarımızdan kuvvet alacak ve çıkmış olduğu başarı yolculuğunda başarı üzerine başarı elde edecektir.

Sonuç itibariyle gençlerimiz geleceğin, aynası, göstergesi ve temsilcileridir. Geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa etmek istiyorsak; geçlerimize sahip çıkmalı, onlara en iyi eğitimi vermeli, dini, milli, toplumsal ve ahlaki değerleri kazandırmalı, çalışmalarını desteklemeli, hedeflerine ulaşmaları için her zaman destek vermemiz gelecek için önem arz etmektedir. Geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa etmediğimiz takdirde ülkemizin yapısı bozulacak, sorunlarla boğuşan bir ülke konumuna gelecektir.  Geleceğimizin aydınlık olması için gençlerimizi aydın bireyler olarak yetiştirmek zorundayız. Gençliğimiz aydın kişilerden oluştuğu takdirde nice Fatih'ler, Yavuz'lar, Selim'ler, Abdülhamid'ler ortaya çıkacaktır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Barış Koyuncu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tuz Gölü Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tuz Gölü Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Tuz Gölü Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tuz Gölü Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.