Gazze'de Katliam Var

Gazze'de katliam, Dünyanın gözü önünde her geçen gün artarak devam ediyor. Sivil insanların üzerine günlerce bomba yağıyor, katliama karşı insanlar sessiz, Dünya sessiz, bu sessizlik daha ne kadar sürecek? Zalimlere ne zaman dur denecek, zalimlerden ne zaman hesap sorulacak? Kınamakla, protesto etmekle, uyarmakla, tehdit etmekle Gazze'deki katliamın durması mümkün değil sanki. Katliamın başladığı günden beri hep aynı sözler, hep aynı protestolar, arpa buyu yol alınamamıştır. Zalim yine zalimliğini artırarak devam ettirmektedir. Dünyaya meydan okuyor, insanlık sesiz kalıyor.

 Gazze'de su yok, elektrik yok, gıda yok, merhamet yok, insanlık yok. Gazze'de katliam var, acı var, açlık var,  gözyaşı var, kan var, köpeklerin hırstan akan salyaları var, zalimlerin zulmü var. Gazze sokakları şehitlerle dolu, yaralı sivillerle dolu, yavrusunun cansız bedenini  bağrına basmış annelerin çığlıkları ile dolu, bebeklerin, çocukların, kadınların feryadı dolu. Yardım edin, merhamet edin. Bu zulmü durdurun.

Gazze'de durum çok vahim durumda. Günlerce hedef gözetmeksizin sivillerin üzerine bomba yağdırmaktadır. İsrail'in zulmü devam etmekte dir. Gazze şehitlerini dahi defnedememekte, yaralarını saracak tıbbı malzemeye ihtiyaç duymakta, bebeklerin, çocukların karnını doyuracak gıda bulamamaktadır.  Zalimin zulmü er yada geç durdurulacaktır. Gazze'ye özgürlük gele cektir. Bebeklerin, çocukların annelerin yüzü gülecektir.

Dünya, tarihin en büyük katliamına tanıklık etti. 7 Ekim'den bu yana katil İsrail devletinin Filistin halkına zulmü bir an olsun dinmedi. Tepkilere rağmen İsrail ordusu, masum sivilleri hedef seçti. En son kara harekatını başlatmış olup, İsrail'in  zulmü merhametsizce devam etmektedir. Kurulduğu 1948 yılından beri zulmü devem etmekte, Filistin topraklarının yüzde sekseni işgal etmişlerdir. İsrail ve İsrail'e destek veren ülkelerin bu bölgedeki en büyük amaçları enerji kaynaklarına sahip olmak, kendi düşüncelerine göre vaat edilmiş toprakları ele geçirmek yani büyük İsrail düşüncesini gerçekleştirmektir. Büyük İsrail projeni gerçekleştirmek için zulüm yapmaktan çekinmemişlerdir. Katliamları her geçen gün artarak devam etmektedir.

İsrail  Orta Doğu'da Filistin toprakları üzerinde  Emperyalist devletler tarafından kurulan, bölge ülkeleri için her geçen gün tehlike arz eden, masum insanların, bebeklerin, çocukların kadınların katledilmesine sebep olan en büyük terör devletidir. Avrupa Devletleri tarafından her türlü destek sağlanmakta, bölge adeta kan gölü haline gelmiştir, yıllarca Orta Doğu'da zulmün, gözyaşının, kanın, kaosun, barut kokusunun baş aktörü İsrail'den başkası değildir. Bölgedeki katliama insanlık sessiz, Dünya sessiz, insanlık aciz Dünya aciz kalmıştır. Bebeklerin korkudan titremeleri insanlık için normal bir olaymış gibi koltuklarımıza kurulup seyretmekten başka ne yapıyoruz ki?

İsrail ve İsrail'e destek veren ülkeler Irak, Suriye, Afganistan, Filistin gibi devletleri yakıp yıkmata, bu ülkelerin vatandaşlarını bombalamakta, silahsız, masum insanların ölümüne, sakat kalmalarına, topraklarından  göç etmerine, en ağır zulmün yapılmasına sebep olmuşlardır. İsrail ve destekçileri bölge ülkeleri üzerinde sömürge politikası gerçekleştirmekte, yapmış oldukları katliamlarla bölgedeki diğer ülkelere de ayağınızı denk alın yoksa Filistin gibi başınıza bomba yağdırırız mesajı verir gibiler. Bu gidişata dur denmez ise acaba sırada hangi ülkenin toprakları üzerinde bombalar patlayacak, hangi ülkenin bebekleri, çocukları ölecek. Acaba sırada hangi ülke var ?

Temennimiz ve dualarımız artık katliamlar durdun. Filistin'de, Irakta, Suriye'de vs gibi ülkelerde katliamlar dursun, bebekler, çocuklar, masum insanlar suçsuz yere katliama maruz kalmasın. Annelerin feryadı, gözyaşı dinsin. Bölgede akan kan dursun, insanlar özgürce kendi topraklarında yaşasınlar. Herkesin bildiği üzere savaş ortamı, kaos, gözyaşı hep Müslüman ülkeler üzerinde, bombalar hep müslüman ülkeler üzerine atılmakta, hep müslümanlar bombalar altında can vermektedir. Hala devam eden Filistin'de 5000den fazla şehit, 15000 den fazla yaralı var. Müslümanlar sahipsiz, müslümanlar paramparça, insanlık sessiz, Dünya sessiz. Bu kaliama bu sessizliğe artık dur demenin zamanı gelmedi mi?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Barış Koyuncu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tuz Gölü Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tuz Gölü Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Tuz Gölü Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tuz Gölü Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.