Kış Geliyor, Sokak Hayvanlarını Unutma

19.09.2019 - 9:14 | Son Güncelleme: 19.09.2019 09:15 |
Yorum Yap
İnsanların doğadaki en yakın dostları olan hayvanlar için, kış aylarının gelmesiyle zor dönemler başlıyor.
Kış Geliyor, Sokak Hayvanlarını Unutma

İnsanların doğadaki en yakın dostları olan hayvanlar için, kış aylarının gelmesiyle zor dönemler başlıyor.
İnsanoğlunun doğadaki en büyük dostu şüphesiz her zaman sokak hayvanları olmuştur. Fakat insanoğlu, sokak hayvanlarına duyarlılığı noktasında her zaman hassasiyet göstermekten yetersiz oldu. Kış aylarının gelmesiyle birlikte, sokak hayvanlarına hassasiyet göstermek gösterme bilincinin daha da artması gerektiği aşikârken, soğukta kalan ve günlerini aç geçirmek zorunda kalan hayvanlar zararlı olabiliyor.
YETKİLİLERDEN BARINAK BEKLENİYOR
Yetkili isimlerden, sokak hayvanlarının korunması için bir barınak yapılmasını hep talep edildi. Fakat bu talebe bu zamana kadar kayıtsız kalan yetkililerin, sokak hayvanlarının korunması için daha büyük hassasiyet göstermesi gerektiğini düşünerek bu konuyu tekrar gündeme taşımak istiyoruz.
VATANDAŞTA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI
Sokak hayvanlarında, üzerine sorumluluk binen sadece yetkililer olmazken, vatandaşların da üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesi gerek. Arta kalan yemek ve diğer gıda ürünlerinin sokak hayvanlarının yemesi için uygun bir yere bırakılması en öncelikli yapılacak işlerden olurken; hayvanların soğuktan korunması için, derme çatsa da olsa korunaklı bir yer yapılması vatandaşlardan beklenen diğer çalışmalardan birisi. 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN