MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, dün Eskil'in bir bölümünde gerçekleşen dolu yağışı sonrası ortaya çıkan zararla ilgili mecliste konuşma yaptı.

02.06.2021

MHP Aksaray Milletvekilimiz Ramazan Kaşlı, Eskil İlçemizde ve bağlısı yaylalarımızda 01.06.2021 Salı günü meydana gelen dolu afetini #TBMM Genel Kurulu'nda dile getirerek, çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerini iletip, zararın devletimizce karşılanmasını talep ederek, konunun takipçisi olacağını belirtip çiftçilerimize destek verdi.

Vekil Kaşlı, Genel Kurulda söz alarak yaptığı konuşmada şunları belirtti;

"Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri;

Aksaray’ımıza bağlı Eskil ilçemizin bir bölümü ile özellikle Koçlar, Akkaş, Sülüklü, Kapu taş,  Tosun ve Çulha yaylalarımızda etkili olan dolu yağışı sonrası İl Tarım Müdürlüğümüzün yaptığı ilk tespitlere göre tahminen 25 bin dekar arazide ekili arpa, buğday, ayçiçeği ve mısır ürünleri zarar görmüştür. 

Değerli çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, meydana gelen zararın tespiti yetkililerimizce süratle yapılarak, devletimiz tarafından çiftçi kardeşlerimizin zararlarının karşılanmasını talep ediyor ve takipçisi olacağımı belirtiyorum. 

Yüce rabbim Ülkemizi ve Milletimizi her türlü afetten korusun ve kollasın. 

Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum" dedi.

İlginizi Çekebilir Haberler

Yorum Yazın

Haber Yorumları