İhtiyaç Sahibi Öğrencini Unutma Eskil

19.09.2019 - 9:22 | Son Güncelleme: |
Yorum Yap
Eskil'de artık yüzlerce öğrenci her yıl farklı memleketlere giderek, lise ve üniversite eğitimlerini görürken; bu öğrencilere yapılacak maddi yardımları göz ardı etmemek gerekiyor.
İhtiyaç Sahibi Öğrencini Unutma Eskil

Eskil'de artık yüzlerce öğrenci her yıl farklı memleketlere giderek, lise ve üniversite eğitimlerini görürken; bu öğrencilere yapılacak maddi yardımları göz ardı etmemek gerekiyor.
Eskil'den yüzlerce öğrenci farklı il ve ilçelere eğitimini tamamlamak için gidiyorlar. Bir kısım öğrencinin maddi olanakları iyi olsa da bazı hemşerilerimiz maddi açıdan büyük zorluklar içerisinde eğitimlerini devam ettiriyor. Öğrencilik yıllarında, maddi problemler, kredi kartı, yurt ve burs borçlarıyla üniversiteden çıktığında bir sürü borçla hayata atılmaya çalışan öğrenciler; kendilerini ne derslerine ne de işlerine verebiliyor.
Bu durumda öğrencilerin geleceklerini olumsuz etkilerken, Eskil'deki birçok esnaf ve zenginden hiçbir destek almaması; öğrencileri Eskil'den koparıyor. Eskil'in en büyük değeri olan okumuş gençleri, Eskil'den bir bir kopmak için uğraşırken, Eskil halkından onları Eskil'e bağlayacak adımların yeterli seviye de atılmaması bu çabalarını güçlendiriyor.
Öğrencilik dönemlerinde kitap, giyecek, gıda, barınma gibi birçok masrafın meydana gelmesinden dolayı para problemleri yaşayan ve gelecek hayalleri kurarken şimdinin endişesiyle hayallerine ara veren öğrenciler, mezun olduklarında da hayatlarına Eskil'den kaçmak üzerine kuruyor.
ESKİL'DE YÜZLERCE ESNAF VAR
Eskil'de esnaf ve sanatkârlar odasına kayıtlı yüzlerce esnaf var. bu esnaflardan her biri ayda sadece 200 TL vererek, 2 öğrenciye burs bağlasa Eskil'den giden binden fazla öğrenciye burs bağlanmış olur. Gelecek planlarına Eskil'i de katacak olan bu etkinlikle birlikte hem insanlar arası ilişki gelişir hem de Eskil'in geleceği olan eğitimli gençler Eskil'e ayrı bir tutkuyla bağlanmış olur.
BELEDİYEYİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ
Eskil Belediyesi'nin yılda iki defaya mahsus olsa da, Eskil'den okuyan her bir öğrenciye burs vermesi, Eskil Belediye ve öğrenciler adına güzel bir çalışma ve etkinlik olurken; Eskil Beleidyesi'nin eğitime ve öğrenciye verdiği değeri gösterecektir.
STKLAR VE BİRLİKLERDE BURADA HAREKETE GEÇMELİ
Eskil'de Ziraat Odası, Süt Birliği, HAYKOP, Damızlık ve diğer birçok kooperatif ve birlik, Eskil'deki öğrencilere burs vermede en büyük imkanı olan kuruluşlar. Bunların Eskilli olup, ihtiyaç sahibi olan öğrencileri tespit edip, burs vermesi; Eskil'den kazanılan paranın yine Eskil'in geleceğine aktarılmasını sağlanış olacak.
ESKİLLİ VATANDAŞLARDAN YARDIM BEKLİYORUZ
Eskilli bir kısım ihtiyaç sahibi öğrenci, “Eskilli vatandaşlardan bu konuda yardım istiyoruz. Bizler Eskil'e bir şeyler katmanın derdinde olurken, çok daha büyük problemlerle baş edemeyiz. Eğitimlerimize destek olmak her Eskilli abimizin bize göre görevlerinden birisi. Buradan duyarlı olan büyüklerimize ricada bulunuyor ve öğrencileri unutmamalarını rica ediyoruz” dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN

İsa ince 23 Eylül 2019

Çok güzel bir fikir yapılamayacak birşey değil yeterki halkımız ve esnaflarımız duyarlı olsun,burada önderlik yapacak bi yiğit lazim, güvenilir bir yiğit çıkarsa inaniyorumki halktan bile birçokkişi yardıma koşar çünkü eskilimizde yardımsever insan çok, rabbim sayılarını artırsın inşallah.

CEVAPLA

0 0