Çöp ve Kum Siyasetini Eskil'de Biz Bitireceğiz

Yerel seçimlere artık günler kalırken, belediye başkan adaylarının seçim mitingleri seçmenlerin en merak ettiği konuların başında geliyor. Bu noktada merakla beklenen açılış, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü gerçekleşirken AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Zavlak’ın seçim bürosu açılışı dikkatleri üzerine çekti.

Çöp ve Kum Siyasetini Eskil'de Biz Bitireceğiz
Haber albümü için resme tıklayın

Yerel seçimlere, 16 gün kaldı. Adaylarsa artık son çalışmalarını gerçekleştirmeye başladı. Sahada yapılan çalışmaların yanında, seçim bürolarında verilen görüntülerde seçimin yönünü belirleyecek en önemli göstergeler arasında sayılırken, merakla beklenen seçim bürosu açılışı geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirildi.

KİLOMETRELERCE KONVOY OLUŞTU

AK Parti Eskil Belediye Başkan Adayı Mustafa Zavlak’ın seçim bürosu açılışı için, yaylalardan gelen misafirler konvoy halinde Eskil’e geleceklerini ilan ederken, Tosun Makasında toplanan araçların oluşturduğu kalabalık dikkatlerden kaçmadı.

Drone ile yapılan çekimlerde 15 dakikalık konvoy geçişi olduğu gözlemlenirken, yüzlerce aracın konvoy halinde Eskil’e girişi Mustafa Zavlak taraftarlarınca en çok dikkat çekilen nokta oldu.

AK PARTİ TÜM KADRO BALKON KONUŞMASINDAYDI

Çöp ve Kum Siyasetini Eskil'de Biz Bitireceğiz

AK Parti Eskil Belediye Başkan Adayı Mustafa Zavlak’ın seçim bürosu açılışına AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, AK Parti Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, AK Parti Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen ve Aksaray’dan gelen birçok partili katıldı.

ZAVLAK KONUŞMASINA DUA EDEREK BAŞLADI

Ramazan Ayına girişten bir gece evvel yapılan açılışta tüm İslam Aleminin Ramazanını kutlayan Başkan adayı Zavlak, “Konuşmama başlamadan önce, yarın akşam ilk teravih namazını kılacağımız, ilk sahuruna kalkacağımız 11 ayın Sultan’ı Ramazanı Şerifin hayırlar getirmesini, Kudüs’te, Arakan’da Doğu Türkistan’da akan kanın durmasına vesile olmasını cenabı Allah’tan diliyorum.” İfadelerini kullandı.

ESKİL’İN MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Çöp ve Kum Siyasetini Eskil'de Biz Bitireceğiz

31 Mart günü, güzel ilçemiz Eskil’in, makûs talihini hep birlikte biz değiştireceğiz diyen Başkan adayı Zavlak, “Burada bulunan yüzlerce kişi ve evlerinde ekranları başında, bizleri izleyen, binlerce vatandaşımız, Allah’ın izniyle 31 Mart günü Eskil’in değişiminde oylarını kullanarak pay sahibi olacak, başrol oynayacak.” Dedi.

ESKİL’DE KUM VE ÇÖP SİYASETİNİ BEN BİTİRECEĞİM

Biz göreve geldiğimiz de öncelikle belediyeyi kurumsallaştırarak, belediyenin asli görevi olan yol, su ve çevre temizliği bir belediye başkanı olarak benim haberim olmadan her bir vatandaşımıza eşit hizmetle sunulacak ve Eskil’de kum ve çöp siyasetini bitireceğim ifadelerine yer veren Başkan adayı Zavlak, projelerine şu şekilde devam etti:

Bugün Eskil’in en temel sorunu olan tarımsal sulama da her gün bir adım geriye gidiyoruz. Bu bir belediyenin gücüyle olacak iş değil fakat gerekli mercilere su sorununun önemini anlatacağız. Bakın yanımda AK Parti’nin önemli iki vekili var, onlarda sizlere söz veriyor.

Allah’ın izniyle, iktidarın gücüyle, su sorununun çözümü için ne gerekiyorsa yapıp, 5 yıllık dönemimde su sorununu çözeceğiz.

Eskil’deki bir diğer mesele, toprak sorunu. Biliyorum sizlerin ta atadan kalma topraklarını toplulaştırmayla ellerinizden aldılar, meraya çevirdiler. Belki dedenden kalan arsana 18 icat ettiler, ortak oldular. Biz Allah’ın izniyle kazandığımızda vatandaşının elinden alan değil, malına mülküne ortak olan değil, derdine ortak olan; vatandaşına tüm imkanları veren bir yönetimi Eskil’e hakim kılacağız.

Eskil’de en son 1967’de tarla dağıtımı yapılmış ve o tarlalarda ya miras yoluyla, bölüne bölüne bir avuç kalmış ya da satılmış, gitmiş.

Bugün Eskil’de 18 – 40 yaş arası birçok gencimizin, vatandaşımızın bu da benim mülküm diyebileceği zerre kadar arsası, tarlası yok.

Allah’ın izniyle biz göreve geldikten sonra 57 yıl sonra Eskil’de toprağı olmayan, gençlerimize tarla dağıtımı yapacağız.

İşte vekillerim, işte il başkanım, işte ekibim biz gençlerimiz için gerekirse gece gündüz Ankara’da yatıp kalkacağız ama Allah’ın izniyle Eskil’deki tüm gençlerimizi toprak sahibi yapacağız.

Ticaretle uğraşan gençlerimizi de elbette unutmadık. Ticaretle uğraşan, sanayi de işyeri bulunan tüm gençlerimizi yüksek kiralardan kurtaracağız. Gençlerimiz uygun şartlar ve taksitlerle adeta kira öder gibi kendi dükkânının sahibi olacak.

Hem çarşıya yaptığımız yeni işyerleriyle hem de küçük sanayiye yaptığımız atölyelerle Eskil’deki yüksek kira sorununu biz çözeceğiz.

Küçük sanayi demişken, ağır sanayimizi de elbette canlandıracağız, ayağa kaldıracağız. Vekillerimizin ve belediye başkanımızın çabalarıyla alınan Organize Sanayi Bölgemizin alt yapısı ivedilikle bitirilecek ve Eskil’e gelecek olan fabrikalara ilave teşvikler vererek Eskil ağır sanayisinin gelişmesi sağlanacak.

Turizmden alt yapıya, doğalgaz ağının genişletilmesinden eğitime, sağlıktan ekonomiye daha yapacak çok işimiz var fakat burada madde madde sayarak sizleri uzun bir süre ayakta bekletmek istemem.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “ Türkiye Yüzyılı” hedefinden şaşmadan, Eskil’in Yüzyılını beraber inşa etmeye hazır mıyız?

İstisnasız herkesten bir kez daha, daha da gür bir sesle istiyorum.

Eskil’in yüzyılını beraber inşa etmeye hazır mıyız?

İşte Allah’ın izniyle bu heyecan ve istekle 31 Mart günü, güçlü bir şekilde sandıktan AK Parti çıkacak.

Ve bizler, ekibimizle, vekillerimizle, il ve ilçe başkanımla Eskil’in geleceğini inşa etmek için yola çıkacağız.

Sizlerden aldığımız yetkiyle dur durak bilmeden 5 yıl boyunca, vatandaşlarımızın menfaati için yorulmadan, sıkılmadan mücadele edeceğiz.

Kendimi sizlere, sizleri de Allah’a emanet ediyorum, var olun sağ olun.

BELGEMEN, 40 YIL BENİ DESTEKLEDİNİZ ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, konuşmasına “40 yıl beni desteklediniz, benimle birlikte oldunuz hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim diyerek başlarken sözlerine şu şekilde devam etti:

“20 gün sonra görevi dolduruyoruz Allah izin verirse, 40 yıl içerisinde bilhassa bu 5 yıl içerisinde o kadar büyük hizmetler yaptık ki sizlerin ayağına ne isterseniz getirdik. Elektriğinden, suyundan, sıcak asfaltından, hastanesinden postanesinden. Ben daha fazla sözü uzatmadan vekillerimize vereceğim. Kim ne derse desin, 5 sene boyunca ilçemize o kadar hizmet ettiler ki, kendilerine de çok teşekkür ediyorum.

ŞU AN BAKIYORUM, BU İŞ BİTMİŞ DURUMDA ALLAH’IN İZNİYLE

Biz hep birlik beraberlik halindeyiz diyen Belediye Başkanı Belgemen, “şu an şu kalabalığa bakıyorum Allah’ın izniyle bu iş bitmiş durumda. Allah’ın izniyle Eskil’e yapılacak her türlü hizmette sizlerin, başkanın, vekillerin yanındayım.” İfadelerini kullandı.

BUGÜN GÖRDÜK Kİ, ESKİL ADAYINA SAHİP ÇIKIYOR

Başkan Belgemen’in konuşmasının ardından, mikrofonu alan AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk alırken, gösterilen ilgiye işaret ederek “Bugün gördük ki Eskil adayına sahip çıkıyor. Ben hepinize bu güzel sahiplenmenizden dolayı teşekkür ediyorum. AK Parti’de bir usul vardır, balkon konuşmaları seçim zaferiyle olur fakat biz Allah’ın izniyle seçime 3 hafta kala buradan zaferimizi ilan ediyoruz ve balkon konuşmamızı yapıyoruz. Allah’ın izniyle Zavlak Başkan 31 Mart’tan zaferle çıkacaktır.

BİZİM ADAYLARIMIZI YAPAY ZEKÂ DEĞİL, HALK BELİRLİYOR

CHP’nin bazı bölgelerde yapay zekayla aday belirlediğini ifade eden Başkan Aktürk, “Eskil’den aday belirleme sürecinde defalarca telefon aldık ve Eskil’de aday adaylık sürecinde Mustafa Zavlak’ı Eskil’in bağrına bastığını gördük, durumu Cumhurbaşkanımıza ilettik vekillerimizle birlikte ve onayını aldık. Mustafa Zavlak’ı sizleri, sizleri de Allah’a emanet ediyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

31 MART’TAN SONRA AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ ESKİL’DE DEVAM EDECEK

Çöp ve Kum Siyasetini Eskil'de Biz Bitireceğiz

Eskil’de çok farklı bir hava gördüğünü ifade eden Milletvekili Hüseyin Altınsoy “Sizlere Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletiyorum. 1994 yılından sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da başlattığı belediyecilik anlayışını her daim devam ettiriyoruz ve devam ettireceğiz. Allah’ın izniyle 31 Mart tarihinde Eskil’de AK Parti Belediyeciliği devam edecek” ifadelerini kullandı.

Son olarak konuşmalarını yapan Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Eskil için her zaman en iyisini yapmaya gayret ettik. Bundan sonra da gayretimiz her zaman sürecek. Belediyecilik anlayışında çığır açan AK Parti, tüm Türkiye’de bunu ispat etmiştir. Allah’ın izniyle Eskil’de de AK Parti belediyeciliği devam edecektir” dedi.

14 Mar 2024 - 22:54 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tuz Gölü Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tuz Gölü Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Tuz Gölü Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tuz Gölü Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Hayırlı Olsun - Şimdiden hayırlı olsun inşallah başkanım

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 15 Mart 00:17