Eşmekayalı Hayırseverin Yaptırdığı Lisenin Açılışı Yapıldı

Eşmekayalı iş insanı Ahmet Yaşar Eşmekaya, tüm masraflarını karşılayıp yaptırdığı lisenin açılış merasiminde, “Eşmekaya İlkokulu mezonu bir abiniz olarak buralara geldim” dedi.

01.01.1970

Eşmekayalı iş insanı Ahmet Yaşar Eşmekaya, tüm masraflarını karşılayıp yaptırdığı lisenin açılış merasiminde, “Eşmekaya İlkokulu mezonu bir abiniz olarak buralara geldim” dedi.

Eşmekaya Kasabası’nda Ahmet Yaşar Eşmekaya Lisesi’nin açılış töreni düzenlendi. Eşmekayalı İş İnsanı Ahmet Yaşar Eşmekaya’nın yaptırdığı lise, bu yıl örgün öğretime açılırken, açılış merasimine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Eskil Kaymakamı Yunus Coşkun, Eskil belediye Başkan Vekili Mehmet Keskin, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak, Aksaray Ticaret Odası Başkanı Fatih Batı, Eskil Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdulkadir Karakaya, MHP Eskil İlçe Başkanı Mustafa Güdendede, CHP Eskil İlçe Başkanı Ali Güç ve çok sayıda misafir katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlarken, açılış konuşmasını Eşmekaya Belediye Başkanı İsmail Hakkı güneş gerçekleştirdi. Başkan Güneş Konuşmasında, “şahsım ve kasabam adına bir eğitimci olarak Ahmet Yaşar Eşmekaya’ya bu ebedi, ölümsüz eseri için teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Ahmet Yaşar Eşmekaya ise “Ben Eşmeka ilkokulu mezunu bir arkadaşınızım. Eşmekaya o dönem, iki tane sınıftan oluşuyordu. 1,2,3 talebeleri bir sınıfta 4 ve 5’inci sınıf talebeleri bir sınıfta. O günlerde, bu günlere gelmeyi Allah bize nasip etti.” Diye konuştu.

Program Aksaray Vali Hamza Aydoğdu, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ve AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun teşekkür konuşmalarının ardından, açılışı yapılan okulun binasında yapılan geziyle son buldu.

Yorum Yazın

Haber Yorumları