2019 – 2020 sezonunda verdiği büyük mücadeleyle Play-off'a kadar yükselen ve sonrasında da pandemi sürecinin başlamasıyla ligler ertelenmiş ve kurada Eskilbelediyespor kaybetmişti. Karadenizspor Bal Ligine katılmayacağını bir dilekçeyle beyan ederken, Eskilbelediyespor kurada kaybettiği Bal Ligine tekrar kavuştu.

08.10.2020

2019 – 2020 sezonunda verdiği büyük mücadeleyle Play-off'a kadar yükselen ve sonrasında da pandemi sürecinin başlamasıyla ligler ertelenmiş ve kurada Eskilbelediyespor kaybetmişti. Karadenizspor Bal Ligine katılmayacağını bir dilekçeyle beyan ederken, Eskilbelediyespor kurada kaybettiği Bal Ligine tekrar kavuştu.
Eskilbelediyespor 2019 – 2020 sezonuna, ciddi maddi yatırımlarla başlamış ve yaptığı çalışmaların meyvesini de ilk sezonda almaya başlamışken; başlayan Covid-19 süreci Amatör Liglerin tamamında olduğu gibi Eskilbelediyespor'u da etkilemişti. Playoff turunda, ilk maçı kazanmamızın ardından; ligler önce ertelenmiş sonra da iptal edilmiş; BAL Ligine çıkacak takımın kurayla belli olacağı duyurulmuştu. Yapılan tartışmalı kura neticesinde, Aksaray Karadeniz Spor BAL Ligine katılma hakkı kazanmıştı. 
Fakat, Karadenizspor'un BAL Ligine katılmasının iptal edilmesi dilekçesinden sonra Eskilbelediyespor, BAL Ligine yükselmiş oldu. 2020 – 2021 sezonunda BAL Liginde mücadele edecek olan temsilcimiz; Pandemi sürecinin bitmesiyle birlikte seyircisiyle birlikte BAL Liginde adından sıkça söz ettireceği tahmin ediliyor.
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından, Eskilbelediyespor Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Kırlı şu açıklamayı yaptı:
“2019-2020 Sezonunda Aksaray 1.Amatör küme B grubunu lider bitirmiş ve Play off maçlarının başlaması ile birlikte grup da oynadığımız ilk maç neticesinde Eğitim Sporu 3-1 mağlup ederek iyi bir başlangıç yapmış ve Karadeniz Sporla oynayacağımız ikinci maçın hazırlıklarını yapıyor haldeyken hepimizin bildiği gibi Covid-19 sebebiyle ligler önce ertelenmiş ve sonra da çok uzun bir süre bekleyişin ardından TFF, Aksaray Amatör A ve B guruplarını lider bitiren iki takım arasında kura çekilmesine karar vermişti.
Çekilen kura sonucuda Aksaray Karadeniz Spor Bölgesel Amatör Lige yükselmiş ve bizlerde camia olarak bu durum karşısında oldukça üzülmüş ve hayal kırıklığı yaşamıştık..
Ancak Aksaray Karadeniz Spor'un Bölgesel Amatör Lige katılmama kararını TFF'ye bildirmesi sonucunda TFF, Eskil Belediye Sporumuzun Bölgesel Amatör Lige yükseldiğini bugünki resmi yazısıyla Aksaray ASKF'ye bildirdi.Bu karar neticesinde Eskil Belediye Sporumyz artık Bölgesel Amatör Ligde..
Sezon başında Bölgesel Amatör Ligde oynama hedefine camia olarak kilitlenen Eskil ilçemizin bu hayalini gerçekleştirmek adına elimizden geldiğince,bilgi ve tecrübelerimizi sonuna kadar kullanarak çok zorlu bir mücadele verdik ve Allah'ın izniyle de bu hayalimizi gerçekleştirmiştik olduk.
Bu zorlu süreçte birlikte yürüdüğümüz yolda, başta Eskil Belediye Başkanımız Sayın Necati Belgemen'e, Eskil halkına, takım sponsorlarımıza, yönetim kurulunda görev yapan tüm arkadaşlarımıza, teknik direktörümüz İsa Doğan hocamıza ve futbolcu kadromuzda bulunan her bir futbolcu kardeşimize, Eskilli olmasalar da takımımıza maddi ve manevi tüm desteklerini esirgemeyen çok değerli başkanlarımız Ferit Gemici ve Ali Karakuş kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyoruz..
İnşallah yeni sezonda Aksaray'ı ve Eskil ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek adına tüm esnaf ve iş adamlarımızı takımımıza destek olmaya ve taşın altına ellerini koymaya davet ediyorum..
Gayret bizden, zafer ALLAH' tan..
Saygılarımla”

Atarlar Lisanslı Depoculuktan Önemli Açıklama: Mısırlarınız Değerinden Alınır

İlginizi Çekebilir Haberler

Yorum Yazın

Haber Yorumları