Eskil Merkezde Boş Araziler Çöp Tepelerine Dönüyor

28.11.2019 - 10:28 | Son Güncelleme: |
Yorum Yap
Eskil Merkez Mahallesi'nde çoğu boş arazi çöp tepelerine dönüşürken, kış aylarının gelmesiyle birlikte soba küllerinin de dökülmesiyle bu görüntü daha da çirkinleşmeye başladı.
Eskil Merkezde Boş Araziler Çöp Tepelerine Dönüyor


Eskil Merkez Mahallesi'ndeki çöp tepeleri oluşmaya başladı. Vatandaşların mahalle aralarında bulunan boş arazilerine çöp atması ve bunların uzun süre mahalle aralarında kalması bazı vatandaşlar tarafından tepkiye yol açıyor. Eskil Belediyesi tarafından da “soba kovalarının çöp konteynırlarına dökülmesi sonucunda, çöp arabalarının haznelerine zarar verildiği” yönünde uyarıların yapılmasıyla, Eskil'de de Konya'da uygulanan kül kovalarının uygulanma fikri ortaya atıldı. 
Konya'da her mahalle de bulunan çöp kovalarının yanına konulan soba küllerinin vatandaşlar tarafından buraya dökülmesi istenen dökümden kovalar hem görüntü kirliliğini azaltıyor hem de vatandaşların küllerini dökmesi için daha sağlıklı olacağı konuşuluyor. 
Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar, “Bu görüntü kirliliğine belediyenin müdahale etmesi lazım. Konya benzerinde olduğu gibi sokaklara kül kovaları konursa hem belediye kül dökümü için uyarı yapmamış olur, onlar ayrı bir şekilde toplanır hem de bir görüntü kirliliği giderilmiş bulur” dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN