Eskil Köy ve Yaylalardaki Yolların İçler Acısı Hali

02.01.2020 - 9:45 | Son Güncelleme: |
Yorum Yap
Eskil köy ve yaylalarında, köy içi ve köye ulaşım yollarının içler acısı hali, vatandaşları isyan ettirirken; birçok vatandaş yollardaki delikler yüzünden ulaşımın neredeyse imkansız haline geldiğini söyleyerek isyan etti.
Eskil Köy ve Yaylalardaki Yolların İçler Acısı Hali

Eskil köy ve yaylalarında, köy içi ve köye ulaşım yollarının içler acısı hali, vatandaşları isyan ettirirken; birçok vatandaş yollardaki delikler yüzünden ulaşımın neredeyse imkansız haline geldiğini söyleyerek isyan etti.
Eskil köy ve yaylarındaki yollar, vatandaşların tepkisine yol açtı. Birçok köy ve yaylada delik deşik yollara yağmur sularının dolmasıyla yollarda ulaşım daha da zorlaşırken, vatandaşlar bu duruma isyan etti. 
Mutlu Yaylası'na ulaşmak isteyen vatandaşlar, yollardaki yağmur suyu dolmuş çukurlara düşmemek için, sürekli manevra yaparken, bu durum kazalara davetiye çıkarıyor. Çukurları tam olarak bilmeyen sürücülerse arabalarıyla hızla yola girerken, arabalarda hasarlar meydana getiriyor.
Yine Sağsak Köyü'nde de köy içerisindeki yollardaki çukurlar, hem arabaların zarar görmesine sebep olurken, diğer yandan yaya ulaşım sağlayan öğrencileri ve vatandaşları zor durumda bırakıyor. Okul önündeki yolların bu şekilde olması özellikle öğrencileri zor durumda bırakırken, öğrenciler özel idarenin ve il genel meclis üyelerinin bu soruna çare bulmasını bekliyor.
Konuyla ilgili görüşlerini belirten, Mutlu Yaylası sakinleri şunları söyledi:
“Bizim yolumuz belediyeye ait. Maalesef bin bir rica ile bir kum döküldü fakat kumun sıkıştırılması ve diğer düzenlemeleri yapılmadığı için, yağmurla birlikte her yer delik deşik oldu. Biz köylüler olarak artık bu duruma alıştık, köye her girişimizde yılan gibi “s” yaparak giriyoruz fakat köye misafir gelen vatandaşlar, köy yolunun çukur haritasını bilmediği için, arabalarıyla çukurlara girebiliyor. Bu da arabalarına zarar veriyor” dedi.
Sağsak Köyü halkıysa şunları söyledi:
“Köy içerisindeki ulaşım bu şekilde olması, geldiğimiz çağda gerçekten ayıp. İl Genel Meclis Üyeleri, köylerin yollarını yapmayacaksa neden seçildiler, neden bizleri temsil ediyorlar. Çocuklarımız okula giderken hızlı geçen arabalar yüzünden üzeri kirleniyor, okulda pis elbiselerle ders görmek zorunda kalıyor. Yetkililerden bu soruna çare bulmalarını bekliyoruz” dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN

Muhtarın köylüsü 27 Ocak 2020

Buqüne kadar seçtigimiz başkanlar zaten biz oraya ceplerini doldursun arsalarini iyi yerlerden alsinlar yesinler diye seçiyoruz.Biz başkanlara seçim zamanı lazımız başka zaman lazım deqiliz hizmet bizim neyimize..

CEVAPLA

0 0

H Ahmet Cirit 8 Ocak 2020

Yollar kışın yapılmaz yapılsada bozulur bir de köylerdeki yıkılan evlerin ahırların moloz ların dökülen pisliklerin yetkililer bir yer gösterse belirli yerlere dökülse bazı okulların yanı başına moloz yığınları dağ gibi DÖKÜLÜYOR görüntüyü bozuyor çevre kirliliği yapıyor Sn TUZ GÖLÜ GAZESTESİ BİRDE BU YIKINTI DÖKÜLEN YERLERİ DİLE GETİRİN TŞKRLER

CEVAPLA

0 0

İhsan Dağlı 8 Ocak 2020

Yetkililerin ilgilenmesini ve yapilmasini istiyoruz oturdukları yerden maaş alması degil köylerimizin yollarının gerekken yerlere sunulup yapılmasını arz ederiz

CEVAPLA

0 0

Mağdur vatandaş 9 Ocak 2020

Mehmet emin öztürk kardeşim sen ne yapıyorsun şimdi sana saldırıp hakaret edecekler yollar mükemmeldiyeceksin yoldaki çukurların içinde bir araba kaybolsa bile Harika çok güzel diyeceksin sen kral çıplak demişsin gördüğünü görmezden gelecen araban parçalanacak takla atacak ama suçu kendinde arayacan böyle gerçekleri yazma hiç değinme sonra idarecilerimizin ve yakınlarının hedefi haline gelirsin lütfen

CEVAPLA

0 0