Belediye Lojmanlarının Bakımsızlığı Tepkiye Yol Açıyor

Eskil Belediyesi adına bundan yıllar önce yapılan ve bir zamanlar Eskil’in en gözde binalarından olan belediye lojmanları zamanla harabeye dönerken, elektrik kablolarının açıkta durması ve birçok odasının açık ve harabe şekilde bırakılması vatandaşlar tarafından tepkiye yol açıyor.

30.05.2019

Eskil Belediyesi’nin bundan yıllar önce yaptırdığı belediye lojmanlarının şimdiki içler acısı durumu vatandaşlar tarafından tepkiye yol açıyor. Bir zamanlar Eskil’in en gözde yeri olan belediye lojmanları zamanla apartmanların çoğalması ve bakımının yapılmamasıyla artık neredeyse bomboş şekilde duruyor. Eskil’in en gözde yerinde olan bu lojmanların, ilçeye giren vatandaşlar içinde yeni yapılan lüks binalar arasında kötü bir görüntü ortaya koyduğu bir gerçek.

Binanın diğer tarafındaki kısımları, Eskil’e gelen üniversite öğrencilerinin yurdu olarak kullanılsa da yol üzerindeki bu binanın birçok dairesinin kapısının açık olması, daha çok bir kısım gençlerin uğrak noktası haline geldi. Civarda yaşayan vatandaşlardan alınan bilgilere göre, akşamları boş dairelerde tiner ve çeşitli uyuşturucu madde kullanan kişiler burayı mesken tutmuş.

ELEKTRİK KABLOLARI ORTALIKTA DURUYOR

Görüntünün olası içeriği: bitki

Binaya yıllardır bakım ve onarım yapılmazken bir dönem Eskil – Eşmekaya yolunu yapan müteahhitlerin ve işçilerin kullandığı dairelerin şimdi elektrik kablolarının dışarda ve tehlikeli şekilde durması, istenmeyen kazalara davetiye çıkarıyor. Bu elektrik kablolarının akımına kapılacak bir kişinin ölmesi içten bile değil.

BURANSININ YIKILMASI LAZIM

Bu binaların yıkılması ve yerine yenilerinin yapılması gerek diyen vatandaşlar, “Şehrin tam ortasında bir üniversite hoş görüntüler ortaya çıkarmıyor. Burada bulunan binaların hepsinin yıkılması ve burasının bir kampüs olarak yeniden inşaatların yapılması hem ilçenin hem de ilçeye gelen öğrencilerin menfaatine olacaktır. Daha yeni Eskil meslek Yüksekokulu bünyesine lojistik bölümü açıldı. Öğrenciler zaten bu çarşı ortasındaki binaya sığmazken, yeni bölümlerle yeni öğrenciler gelecek. Eğer belediye lojmanları ivedilikle yıkılır ve önümüzdeki dönem öncesi beş katlı lüks ve geniş bir üniversite dersliği yanına hem erkek hem de bayan öğrenciler için bir yurt yapılırsa Eskil’in üniversitesi tercih etmek daha cazip hale gelecek. Ayrıca bir görüntü kirliliği ortadan kalkerken üzerine birde Eskil’e güzel bir eser kazandırılmış olacak.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Yorum Yazın

Haber Yorumları